מצויינות אישית ואנושית, התעלות ומובילות תוך מחויבות ורגישות לחברה.

3 עקרונות פשוטים מנחים את עבודתנו: עקרון הצוות, קבוצת השווים ורשתיות. אנו מאמינים שבכדי להוביל מצוינות בארץ ובעולם על הצוות שלנו להיות חוזקה בולטת של המקום. שיעור קומה אקדמי ומומחיות בתחום הדעת, יחד עם היכולת לסחוף ולראות את התלמידים כשלם היא תכונה ייחודית. בית הספר פועל בהתמדה לפיתוח הצוות תוך גיבוש ותחושת שייכות.עקרון קבוצת השווים מוביל אותנו לחפש בכל פעולה שלנו את הערך שמהווה המרכז עבור התלמידים. זהו מקום בו התלמידים פוגשים את השווים להם, ומקבלים מענה שכלי ורגשי לצורכיהם. בית זה מהווה גם מוקד חברתי. לבסוף, הרשתיות והחיבורים עם ארגונים חיצוניים מאפשרים לנו לקשור את הפעילות לתעשייה ולאקדמיה, ולתרום לקהילה עם ארגוני המגזר השלישי. הרשתיות סוללת את הנתיב אצל התלמידה והתלמיד לפעול מאוחר יותר, באופן עצמאי, בזירות דומות או אחרות.

שלכם,
ד"ר עופר קרן
מנהל בית הספר  • 89

   קורסים

  • 47

   מורים

  • 5400

   בוגרים

  • 1100

   תלמידים

  חדשות

  ההישגים שלנו ושיתופי פעולה

  שיטת העבודה במרכז מעודדת עשייה מתוך רצון ללמידה ומעורבות של התלמידים. אנחנו לא דוגלים בשיעורי בית או במבחנים אך כן מאמינים בהצבת יעדים. אנו מעודדים את תלמידינו להאמין ביכולתם, לפתח רוח יזמית ולקחת חלק פעיל בקהילה. אני גאים בתלמידינו על העבודה הקשה וההישגים הנפלאים אליהם הגיעו.

  נבחרת רובוטיקה

  שנה אחר שנה זוכה נבחרת בית הספר בהובלת מיטל דומב באליפות העולם ברובוטיקה RBOCUP. שנה זו התקיימה התחרות באוסטרליה, ושוב קטפו תלמידי רון ורדי את המקומות הראשונים:
  מקום ראשון בקטגוריות Individual Team ומקום ראשון בקטגוריית Best Stage Performance ומקום ראשון בתחרות הכדורגל בקטגוריית Super Team.

  יזמים צעירים

  קורס "יזמים צעירים" הוא חלק מארגון "יזמים צעירים" העולמי, בו התלמידים מקימים חברה משל עצמם, מפתחים מוצר, מייצרים, משווקים ומוכרים ללקוחות.
  ייחודיות הקורס היא בפעילות, אשר מתרחשת בעולם האמיתי, עם כסף אמיתי ועם בעלי עסקים אמיתיים. ההצלחה של החברה תלויה בחבריה, בכושר ההמצאה, בחוש העסקי, בעבודת הצוות ובעיקר, בהרבה עבודה קשה.

  בית הספר למחוננים ע"ש רון ורדי הוא מהגדולים והוותיקים בארץ. לומדים בו מעל 1000 תלמידים מחוננים ומצטיינים שאותרו על ידי משרד החינוך כבעלי הפוטנציאל הלימודי הגבוה ביותר. פעילות הטיפוח ופיתוח לאוכלוסיות המחוננים ומצטיינים פועלת בכיתות ג' עד ט', כל יום לומדת במרכז שכבת גיל אחרת. בשעות הבוקר לומדים התלמידים שאותרו כמחוננים במסגרת שליפה מבית הספר המזין שלהם. אחר הצהריים מגיעים התלמידים שאותרו כמצטיינים לקורסי העשרה ברמה לימודית גבוהה ביותר.בבית הספר תכני לימוד מגוונים תוך דגש על טיפוח כלים ומיומנויות, עבודת צוות ויצירתיות.

  רון ורדי

  בית ספר למחוננים ע"ש רון ורדי הוקם בשנת 1986 לזכרו של רון ורדי, שנפל בלבנון. רון בנם של ידידיה ודרורה ורדי נולד בראשון ב- 11/5/1964 היה ילד סקרן בעל יכולת למידה עצמאית ועניין רב בתחומים שונים. הוא היה פעיל בתנועת הצופים ופעל כראש גדוד בשבט שורק.כמו כן כבר בגיל 12 היה אחראי על התחזוקה במרכזיה הפדגוגית בבית הספר חביב ובמקביל החל את לימודי המחשב בחוג לנוער שוחר מדע במכון ויצמן.
  לזכרו הוקם בבית-הספר "חביב" בראשון לציון "מרכז רון לטיפוח ילדים מחוננים על-שם רון ורדי" המקיף את ילדי ראשון לציון המחוננים בכיתות ג' עד ו'.בית הספר פעל במשך למעלה מ 25 שנה בתוך בית הספר "חביב ובשנת 2013 עבר למשכנו החדש ברחוב אבי האסירים במתחם גן נחום, למבנה חדש ומעורר השראה שעוצב על ידי משרד אדריכלים נופר.

  29.8.1984-11.5.1964

  למה ללמוד אצלינו?

  הקורסים שלנו

  אנו מאמינים בחשיפת תלמידינו לתכנים מגוונים ואיכותיים. הלימודים במרכז מתחלקים לסימסטרים ובמהלך כל סימסטר נחשפים התלמידים לשלושה קורסים שונים. כל קורס שם דגש על פיתוח יכולות שונות אצל התלמיד כגון: עבודת צוות, עמידה בזמנים, יכולת התבטאות וכו'. במהלך הלימודים תלמידינו נהנים מציוד חדיש כגון מחשבים ניידים, טאבלטים, עטים גרפיים, מדפסת תלת מימד, פלוטר,מחרטת לייזר ועוד.

  המורים שלנו

  המורים שלנו הם בראש ובראשונה אנשי חינוך הרואים לנגד עיניהם כל תלמיד ותלמיד ושמים להם למטרה להוביל את אותם להצלחה תוך כדי התחשבות בפרט. המורים שלנו כולם אנשי מקצוע מנוסים המגיעים מתחומים שונים בתעשיה כגון:אומנויות, מחשבים, מדעים, רובוטיקה, מוסיקה, תיאטרון ועוד. כולם, בעלי מיומנויות בהדרכת תלמידים מחוננים ומצטיינים וניסיון רב בתחומם.

  שיתופי פעולה

  אנו מאמינים ביצירת שיתופי פעולה עם ארגונים חיצוניים כחלק מהעשייה במרכז. מטרת שיתופי הפעולה היא בין היתר לאפשר לתלמידינו להיחשף לתעשייה כבר במהלך הלימודים. בנוסף חלק משיתופי הפעולה לוקחים חלק פעיל בחיי הקהילה. כל אלו מקדמים את תלמידינו להיות מנהיגים חברתיים ובעלי יכולת והשפעה בתעשיה ובחברה. בין שיתופי הפעולה שלנו: HP indigo, עמותת צעד קדימה, ,תכנית במה ראשונה, ppl's ועוד...

  אולמות הדגמים

  בביה"ס למחוננים ע"ש רון ורדי ישנם אולמות דגמים המכילים למעלה מ- 150 דגמים מדעיים המדגימים תופעות שונות בפיזיקה.

  המקום משמש כמרכז למידה חווייתית והעשרה עבור תלמידים, מורים ועבור הקהל הרחב.

  עבור התלמידים הפעילות בדגמים המדעיים מאפשרת לשלב שיטות לימוד חדשניות ולמידה חווייתית ומחקרית כחלק מתהליך הלמידה שלהם במדעים.

  עבור המורים הביקור במקום מאפשר הרחבה והעשרת דרכי ההוראה שלהם. הביקור יאפשר למורים להגיע לכיתה לאחר מיכן וליישם שיטות הוראה ולמידה חדשניות במקצועות השונים בכלל ובמדעים בפרט.

  עבור הקהל הרחב המקום משמש כמוזיאון מדעי ומאפשר חוויה מהנה ומלמדת.

  אולמות הדגמים מחולקים ל- 2 קומות, בכל קומה יש 3 אזורים וכל אזור מציג תחום אחר בפיזיקה. בקומה הראשונה, באזור הטורקיז מוצגים דגמים במכניקה, באזור הסגול דגמים באופטיקה ובאזור התכלת דגמים בהידרוסטטיקה. בקומה השנייה, באזור הכתום מוצגים דגמים בחשמל ומגנטיות, באזור האדום דגמים במתמטיקה ובאזור הירוק דגמים באקוסטיקה.

  במקום פועלים מדריכים מקצועיים, בעלי רקע מדעי שעברו הכשרה מתאימה.

  מועדון השגרירים של רון ורדי מציג: כנס בוגריי מרכז 'רון ורדי' 1986-2017! שלום לכולם, אנו מעוניינים לקיים מידי שנה כנס של כל בוגריי 'רון ורדי' לדורותיהם. נשמח לשיתוף פעולה מצידכם במילוי טופס מקוון זה ובהעברתו (רק) לבוגרי 'רון ורדי' אחרים!
  תודה, מועדון השגרירים של 'רון ורדי'

  מה חושבים עלינו התלמידים