אודות בית הספר

בית הספר למחוננים ע"ש רון ורדי הוא מהגדולים והוותיקים בארץ. לומדים בו מעל 1000 תלמידים מחוננים ומצטיינים שאותרו על ידי משרד החינוך כבעלי הפוטנציאל הלימודי הגבוה ביותר. פעילות הטיפוח ופיתוח לאוכלוסיות המחוננים ומצטיינים פועלת בכיתות ג' עד ט', כל יום לומדת במרכז שכבת גיל אחרת. בשעות הבוקר לומדים התלמידים שאותרו כמחוננים במסגרת שליפה מבית הספר המזין שלהם. אחר הצהריים מגיעים התלמידים שאותרו כמצטיינים לקורסי העשרה ברמה לימודית גבוהה ביותר.בבית הספר תכני לימוד מגוונים תוך דגש על טיפוח כלים ומיומנויות, עבודת צוות ויצירתיות. לאחר 25 שנים בבית הספר חביב עבר בית הספר למשכנו החדש, ובו שני אולמות דגמים מדעיים, מעבדה מדעית, מעבדת מייקרים ורובוטיקה. תוך שיתופי פעולה עם בתי הספר בעיר מתקיימות הדרכות לתלמידים במגוון גילאים. בית הספר מקיים גם השתלמויות מורים בנושא אסטרטגיות הוראה מתקדמות.

לאחר 25 שנים בבית הספר חביב עבר בית הספר למשכנו החדש, ובו שני אולמות דגמים מדעיים, מעבדה מדעית, מעבדת מייקרים ורובוטיקה

תוך שיתופי פעולה עם בתי הספר בעיר מתקיימות הדרכות לתלמידים במגוון גילאים. בית הספר מקיים גם השתלמויות מורים בנושא אסטרטגיות הוראה מתקדמות.

רון ורדי

בן דרורה וידידיה, נולד ביום כ"ט באייר תשכ"ד (1964.5.11 (בראשון לציון. רון החל את מסלול לימודיו בבית-הספר היסודי "חביב" וסיימו בהצטיינות. הוא המשיך ללמוד בגימנסיה הריאלית בראשון לציון, אך הפסיק את לימודיו וניגש לבחינות הבגרות כנבחן חיצוני. רון היה נער מחונן, היו לו שטחי פעילות רבים, ואף תרם למען הכלל והחברה. הוא היה חניך בתנועת "הצופים", ראש גדוד בשבט שורק ומרכז שבט הצופים "יעד" ברמת אליהו. כבר בילדותו נכרו בו תכונותיו. בגיל שתיים-עשרה תחזק את המרכזיה הפדגו־ גית בבית-הספר "חביב", והחל את לימודי המחשב בחוג לנוער שוחר מדע במכון ויצמן.

רון ריכז והדריך חוגים שונים: במרכז ההדרכה לתנועות הנוער, בבית-ספר למחשבים, בחוגים לחובבות רדיו, חשמל ואלקטרוניקה, וגם כתב והוציא לאור חוברת עזר בנושאים אלה. הוא השתתף במשלחת נוער מטעם עיריית ראשון לציון לארצות-הברית, ובסרט התעודה "שש-עשרה בראשון", ששודר בטלויזיה הישראלית.

כן פעל רון ב"משמר האזרחי" בעירו. תחביביו היו צילום ופיתוח, צלילה וגלישת מצוקים. את ידיעותיו באלקטרוניקה ובחומרת מחשבים רכש בעצמו והגיע בנושאים אלה להישגים. הוא היה הראשון שביצע באופן מעשי תקשורת בין מחשבים בעזרת קשר טלפוני עם עתון "מעריב". רון דחה את גיוסו בשנה אחת, התנדב לשנת "אתגר", ופעל בה למען חניכי תנועתו ונוער שוליים ברמת אליהו. בתחילת נובמבר 1983 הוא גויס לצה"ל, והתנדב לשרת בחטיבת "גבעתי". לאחר הטירונות צורף רון לגדוד "שקד", השתלם בקורסים שונים וביניהם - קורס צלפי סער.

ביום א' באלול תשמ"ד (1984.8.29 (נפל רון בעת מילוי תפקידו בלבנון, והובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בראשון לציון. הוא השאיר אחריו הורים, אחות ואחים תאומים. במכתב תנחומים למשפחתו, כתב מפקדו, בין השאר: "במהלך שירותו הקצר בגדוד הספיק רון להשתתף בפעילויות מבצעיות רבות ובתקופת אימונים ארוכה בה התבלט משכמו ומעלה ונתחבב על כל הסובבים אותו. הכרתי את רון כחייל בעל רצון עז ויכולת רבה ומנהיגותו נכרה בכל אשר עשה וביצע". לזכרו הוקם בבית-הספר "חביב" בראשון לציון "מרכז רון לטיפוח ילדים מחוננים על-שם רון ורדי" המקיף את ילדי ראשון לציון המחוננים בכיתות ג' עד ו'.

איך הוקם בית הספר

מרכז רון ורדי הוקם ופעל כחלק מבית הספר חביב שנמצא ברחוב אחד העם. ב-2013/8/16 עבר המרכז למבנה חדש ברחוב אבי האסירים. את המבנה תכנן האדריכל דוד נופר. עצובו המודרני המורכב מצורות גיאומטריות בצבעים עזים נועד לשקף את ההשקפה הייחודית והעשייה .במרכז

המבנה מונה 4 קומות, הבנויות מתיבות מלבניות המונחות זו על גבי זו. ההשראה לעיצוב לפי דוד נופר, היא מצורתו של גביש ממנו מתפרצים החלקים כמו שהרעיונות החדשניים מתפרצים מתוך תלמידי המרכז, יחד עם זאת הגופים המלבניים מייצרים תחושת סדר ומבניות. כמו כן הבחירה בצבעים עזים ומטאליים משקפת את דרך החשיבה החדשנית והמודרנית המאפיינת את הלך הרוח של המרכז

איך מתקבלים

תלמידים המגיעים ללימודים בבית הספר רון ורדי הנם תלמידים שאותרו ונמצאו מתאימים ע"י האגף לתלמידים מחוננים ומצטיינים של משרד החינוך.מידע נוסף על תהליך האיתור, הגשת עירעורים ובירורים נוספים ניתן להגיש באתר אגף לתלמידים מחוננים ומצטיינים של משרד החינוך