ההישגים שלנו ושיתופי פעולה

שיטת העבודה במרכז מעודדת עשייה מתוך רצון ללמידה ומעורבות של התלמידים. אנחנו לא דוגלים בשיעורי בית או במבחנים אך כן מאמינים בהצבת יעדים. אנו מעודדים את תלמידינו להאמין ביכולתם, לפתח רוח יזמית ולקחת חלק פעיל בקהילה. אני גאים בתלמידינו על העבודה הקשה וההישגים הנפלאים אליהם הגיעו. כחלק מהחיפוש אחר שיתופי פעולה ורשתיות, אנו יוזמים השתתפות באירועים ותחרויות שיפגישו את התלמידים עם מחוננים ומצטיינים אחרים מן הארץ והעולם, ויתנו גם במה לכישרונותיהם.

נבחרות הרובוטיקה זוכות במקומות הראשונים בתחרות רובוקאפ 2024

בשבוע שעבר נבחרות הרובוטיקה של המרכז זכו בתחרות ארצית בשם רובוקאפ ג'וניור ישראל, שתי הנבחרות שלנו השתתפו בתחרות בשתי קטגוריות שונות, הראשונה "הופעת במה" והשניה "הצלה". במסגרת הזכיה בקטגוריה "הופעת הבמה" הנבחרת תכננה מופע רובוטים באורך שתי דק'. בהופעה היו רובוטים עם קוד מאוד מורכב- הם כללו פונקציות מתמטיות לא פשוטות ואפילו למידת מכונה. הנבחרת, זכתה במקום ראשון בהופעת במה מעל גיל 14 נבחרת הופעת במה עם המדריכה עדי: בארי לוינגר, שירה דיין רץ, יסמין לבוב, מתן קארם ונועם קלמר. בקטגורית "הצלה" התלמידים נדרשו לתכנן רובוט שמסוגל לעבור מסלול מכשולים. תכנון הרובוט דרש קוד מורכב וגם מבחינה הנדסית לבנות רובוט שמסוגל לצלוח מסלול מכשולים זה אתגר לא פשוט. נבחרת ההצלה זכתה במקום השני בתחרות. בחרת הצלה עם המורה עוז: הראל גולדשטיין, עידו פרלמן ואיתי הדר

השתתפות בתחרות דיבייט ארצית

נבחרת הדיבייט של מרכז רון משתתפת בחג הפורים בתחרות הארצית של גביע המלומדים העולמי. בתחרות התלמידים עורכים דיבייט, כותבים כתיבה טיעונית ומתמודדים עם מגוון נושאים ושאלות, והכל הכל באנגלית.

תמר יונגסטר תלמידת המרכז זוכה במקום הראשון בתחרות הנוער של האקדמיה למדעים בניו יורק

מזל טוב! תמר יונגסטר, שנה שלישית ברון ורדי, מכיתה ט' בבית הספר בן גוריון, זכתה במקום הראשון בתחרות הנוער של האקדמיה למדעים בניו יורק, על המצאה פורצת דרך: פתרון לגילוי מהיר של אלצהיימר באמצעות תוכנת מחשב! זו פעם שניה שתלמידת המרכז זוכה בפרס היוקרתי. לפני שנתיים זכתה סיון לוין במקום השני. אנו במרכז רון ורדי מפעילים כבר שלוש שנים תכנית לתלמידים בשיתוף האקדמיה ( The junior academy). במסגרת התכנית התלמידים פותרים בעיות אמיתיות בתחומי המדע, הפיזיקה והביולוגיה. כל התלמידים שהתקבלו לתכנית היוקרתית, זוכים ברון ורדי לליווי והנחיה, זמן עבודה במרכז ושימוש בכל משאבי בית הספר.  הפרס: נסיעה לניו יורק והשתתפות בסמינר יוקרתי בין כותלי האקדמיה. בהצלחה ענקית לתמר ולכל נבחרת האקדמיה למדעים שלנו! גאים בכם.

נבחרת רובוטיקה

שנה אחר שנה זוכה נבחרת בית הספר בהובלת מיטל דומב באליפות העולם ברובוטיקה RBOCUP .שנה זו התקיימה התחרות באוסטרליה, ושוב קטפו תלמידי רון ורדי את המקומות הראשונים: מקום ראשון בקטגוריות Team Individual ומקום ראשון בקטגוריית Best Performance Stage ומקום ראשון בתחרות הכדורגל בקטגוריית Super .Team

"יזמים צעירים"

ביום שלישי ייצאו תלמידי קורס "יזמים צעירים", במסגרת תכנית "גילוי דעת", ליריד הארצי וייתמודדו על כרטיס לייצג את ישראל ביריד העולמי שיתקיים באירופה.התלמידים הקימו את חברת "אפ טופ", פיתחו במשך שנה שלמה מוצר, ייצרו אותו, שיווקו, מכרו ויצרו שיתופי פעולה עסקיים.המוצר שהחברה פיתחה נקרא "סקופ", אשר מחזיק את שרוכי הנעל ומונע מהם להיפרם.לאחר שהעפילו ליריד מן התחרות האזורית שהתקיימה בסוף שנת הלימודים הקודמת, השקיעו התלמידים זמן רב במשך הקיץ על מנת לבסס את החברה שלהם ולייצר שיתופי פעולה והצלחות עסקיות.בין היתר, יצרו התלמידים שיתופי פעולה מוצלחים עם מועדון הכדורסל מכבי ראשון לציון ועם מועדון הכדורגל בית''ר ירושלים!

תלמידים יוצרים ציוד מגן לבתי החולים

עדי פורת וטל שגב תלמידי רון ורדי התארחו בתכנית הבוקר של אברי גלעד בערוץ 13, והסבירו על הפרויקט המרשים, פרי יוזמתם של ייצור ציוד מגן לבתי החולים באמצעות מדפסות תלת מימד ברון ורדי הם מספרים: שמענו על המחסור במסכות לרופאים והאחיות בבתי החולים וראינו שאנחנו מסוגלים לעזור. בעזרת מדפסות התלת מימדיות שלנו, עם תגבור מהמדפסות של מרכז רון אנחנו מייצרים מסיכות מגן, וכבר היום נשלחו 20 ערכות לבתי החולים! https://www.youtube.com/watch?v=T-s4aM9mYX8&t=2s

פרויקט במה מחוננת

במה מחוננת הוא פרויקט דגל ארצי של האגף למחוננים ומצטיינים במשרד החינוך בשיתוף התיאטרון הלאומי הבימה. במהלכו התלמידים משתתפים בשני ימי עיון בתיאטרון הבימה. האחד מורכב מסדנאות תיאטרון ובשני מציגים הצגה מקורית של התלמידים על הבמה. תהליך העבודה על ההצגה הוא חלק מקורס תיאטרון שנתי בגילוי דעת, בהנחייתה של מורן לקס-כרמי, במאית בוגרת החוג לתיאטרון באוניברסיטת תל אביב ובעלת תואר שני בחינוך. ההצגה היא יצירה מקורית של התלמידים - הכתיבה, העיצוב, הבימוי, וכמובן המשחק. זו השנה השניה בה מרכז רון ורדי משתתף בתכנית מיוחדת זו וזוכה להערכה רבה על התהליך שהתלמידים עוברים.

אקופלנט זוכה במקום השלישי

ב-7.6 התקיימה תחרות במסגרת פרויקט "עוסקים עסקים" של ארגון יזמים צעירים ישראל, אשר במסגרתו קבוצות של בני נוער מבתי ספר שונים מקימים חברה, מפתחים מוצר, מייצרים ומשווקים אותו קבוצת יזמים צעירים מהמרכז, בהנחייתם של ניר קפלן, דניאל בירנבאום, דניאל ערד ושני ליה קריכלי השתתפו וזכו במקום ה-3 עם המוצר אקופלנט, עציץ החוסך במים, בזמן, המשקה את עצמו לפי עיקרון הנימיות על ידי חתיכת בד ממוחזר

תלמידי גילוי דעת זוכים בתחרות דיבייט

בתאריך ה-2/5/2022 קורס דיבייט בהדרכת יהלי ארבל יצא לתחרות דיבייט בחולון. התלמידות והתלמידים ייצגו את רון ורדי בכבוד, נאמו נאומים משכנעים ורהוטים, וחשבו יחד על טיעונים ותגובות בעבודת צוות מעולה. סך הכל ניצחו 3 דיבייטים מתוך 5, וגם בדיבייטים בהם הפסידו, היו קרבות צמודים מאוד. כל הכבוד לזוהר חיים קפלן שזכתה בתעודת דוברת מצטיינת! אנחנו גאים בתלמידות ובתלמידים שלנו!

נבחרת הרובוטיקה זוכה במקום השני בתחרות העולמית

נבחרת הרובוטיקה של מרכז רון הגיעה למקום שני בעולם! אחרי עבודה יסודית ומקצועית, השקעה ולחץ, זהו הישג מפואר שמראה על המקצועיות והמסירות של הנבחרת. עדי פורת, מתן קארם, יסמין לבוב, בארי לוינגר ושירה דיין רץ, עם הליווי והתמיכה של ברכה כמיטב המסורת הביאו שוב את הכבוד למרכז שלנו.