אודות רון ורדי ז"ל

בן דרורה וידידיה, נולד ביום כ"ט באייר תשכ"ד (11.5.1964) בראשון לציון. רון החל את מסלול לימודיו בבית הספר היסודי "חביב" וסיימו בהצטיינות. הוא המשיך ללמוד בגימנסיה הריאלית בראשון לציון, אך הפסיק את לימודיו וניגש לבחינת הבגרות כנבחן חיצוני. רון היה נער מחונן. היו לו שטחי פעילות רבים והוא אף תרם למען הכלל והחברה. הוא היה חניך בתנועת "הצופים", ראש גדוד בשבט שורק ומרכז שבט הצופים "עדי" ברמת אליהו.

כבר בילדותו ניכרו בו תכונותיו. בגיל עשר, ביוזמתו, חקר וכתב עבודה בנושא המימן. בגיל 12 תחזק את המרכזייה הפדגוגית בבית הספר "חביב" והחל את לימודי המחשב בחוג לנוער שוחר מדע במכון וויצמן.

רון ריכז והדריך חוגים שונים: במרכז ההדרכה לתנועות הנוער, בבית-ספר למחשבים והוא גם ריכז ולימד בבית התלמיד חוגים בחובבות רדיו, חשמל ואלקטרוניקה, וכן כתב והוציא לאור חוברות עזר בנושאים אלה. הוא השתתף במשלחת נוער מטעם עיריית ראשון לציון לארצות הברית והופיע בסרט התועדה "שש עשרה בראשון", ששודר בטלוויזיה הישראלית. כמו כן, פעל רון ב"משמר האזרחי" בעירו. תחביביו היו צילום ופיתוח, צלילה וגלישת מצוקים. את ידיעותיו באלקטרוניקה ובחומרת מחשבים רכש בעצמו והגיע בנושאים אלה להישגים. בגיל 19 ניהל טכנית חברה למחשבים אישיים שייבאה את מחשב האוסבורן – המחשב הראשון הנישא בעולם. רון הסב את חומרת המחשב לעברית, והיה הראשון שביצע באופן מעשי תקשורת בין מחשבים בעזרת קשר טלפוני לעיתון "מעריב".

רון דחה את גיוסו בשנה אחת, התנדב לשנת "אתגר" במסגרת תנועת הצופים ופעל למען תנועתו ונוער שוליים ברמת אליהו. הוא היה בין מקימי שבט הצופים יעד.

בתחילת נובמבר 1983 הוא גויס לצה"ל והתנדב לשרת בחטיבת "גבעתי". לאחר הטירונות צורף רון לגדוד "שקד", השתלם בקורסים שונים וביניהם קורס צלפי סער.

ביום א' באלול תשמ"ד (29.8.1984) נפל רון בעת מילוי תפקידו בלבנון והובא למנוחת עולמים בית הקברות הצבאי בראשון לציון. הוא השאיר אחריו הורים, אחות ואחים תאומים.

במכתב תנחומים למשפחתו, כתב מפקדו, בין השאר: "במהלך שירותו הקצר בגדוד הספיק רון להשתתף בפעילויות מבצעיות רבות ובתקופת אימונים ארוכה בה התבלט משכמו ומעלה ונתחבב על כל הסובבים אותו. הכרתי את רון כחייל בעל רצון עז ויכולת רבה ומנהיגותו ניכרה בכל אשר עשה וביצע".

לזכרו הוקם בבית הספר "חביב" בראשון לציון "מרכז רון לטיפוח ילדים מחוננים על שם 'רון ורדי'", המקיף את ילדי ראשון לציון המחוננים בכיתות ג' עד ט'.

סרט אודות רון ורדי ז"ל

כתבת "מבט" אודות רון ורדי ז"ל