גילוי הדעת

תוכנית גילוי דעת נוצרה במטרה לחבר, למצות ולהעצים את מכלול הערכים, תחומי הדעת ומיומנויות הלמידה שקיבלו תלמידי רון ורדי עד כה בשנים ג'-ו'.
בשלב זה אנו רואים בתלמידים אנשים בוגרים ובעלי יכולת למידה עצמאית. התלמידים מתבקשים לבחור את תחומי העניין שלהם ולקחת אחריות על בחירתם ועל העמקה ומיצוי עצמאיים של תהליכי הלמידה שהשתתפו בהם.
שיאו של תהליך הלמידה בהצגתו של פרויקט גמר אישי/קבוצתי. מגוון הפרויקטים, בתחומי הדעת השונים, מציעים מוצר, עמדה, רעיון, או תפיסה חדשים עבור התלמיד וסביבתו ובכך מנהלים דיאלוג עם החברה והסביבה ופותחים פתח להתפתחות ושינוי.
בכנס הסיום השנתי מוצגים מעל 100 פרויקטים בפני תלמידים, הורים, מורים ואורחים נכבדים.
מבנה שנת הלימודים מתבסס על מודל תלת שלבי: חשיפה, העמקה, חקר והפקת פרוייקט.
בשלב החשיפה (4 שבועות ראשונים) מגלים התלמידים את מגוון הקורסים ותחומי התוכן המוצעים להם.
בשלב ההעמקה, יתמקדו התלמידים בשני תחומי תוכן על פי בחירתם. בשלב זה חוקרים ומגלים התלמידים את השפה, המיומנויות וכלי העבודה התיאורטיים והמעשיים של שני תחומי התוכן שבחרו להעמיק בהם.
בשלב החקר והפקת פרויקט יוצאים התלמידים לתהליך של  בו יממשו את המיומנויות שלמדו בשלב ההעמקה ויצרו , בהנחיית וליווי המורים, תוצר חדש, פרי עבודתם, המציע אמירה חדשה בתחום בו בחרו להעמיק.
שומעים חופשיים – לאורך השנה, בשעת הלימודים הראשונה של כל יום, מוצעות לתלמידים מספר הרצאות מתחומי דעת שונים ומגוונים המועברות באופן חד פעמי ע"י מורים, תלמידים אחרים, בוגרים אורחים העוסקים בתחום דעת מעניין. ההרצאות עוסקות במדעים, טכנולוגיה, חברה, רוח, אמנויות ונושאים בינתחומיים שונים. מטרת רצועת השומעים החופשיים לפתוח את היום בחוויה של סקרנות והרחבת הרחבת אופקים. זמן זה מוקדש גם לתהליכים חברתיים-ערכיים ותהליכי גיבוש שכבתיים.
מחנה בינתחומי "לגלות מקום אחר"– לקראת אמצע השנה יוצאים התלמידים ליומיים מרוכזים של סדנאות, מעבדות, הרצאות, סיורים ופעילויות חברתיות ומגבשות. מטרת המחנה הבינתחומי הנה לחקור ולגלות את מכלול מאפייניו של מקום חדש וזאת ע"י חווית למידה בינתחומית המפגישה בין המדע, הטכנולוגיה, האמנות, החברה והרוח המייחדים את המקום. הזמן המרוכז שמבלים התלמידים יחד מייצר הווי וגיבוש חברתיים המלווים את התלמידים לאורך זמן רב.
כסיכום לחוויית המחנה הבינתחומי אנו מקיימים יום שיא בשבוע שלאחר המחנה ובו מתבקשים התלמידים לייצר, בתהליך של עבודה עצמאית, תוצר המבטא את תפיסתם החדשה לגבי המקום החדש שהכירו והחוויה שעברו.
לוח מפגשים גילוי דעת

הודעות ועדכונים גילוי דעת

הורים יקרים, הנכם מוזמנים להרצאות מעניינות ומיוחדות להורים לילדים מחוננים לצפייה לחצו כאן ...
לצפייה בתוכן
במסגרת הפעילות של יזמים צעירים ברון ורדי, הזכירו את תלמידי "גילוי דעת" בכתבה באתר YNET! צפו בכתבה המלאה ...
לצפייה בתוכן
נבחרת הרובוטיקה מתארחת בתוכנית הבוקר בערוץ 2 לאחר הזכייה בשני המקומות הראשונים. בהצלחה בתחרות העולמית ביפן!!! ...
לצפייה בתוכן
נבחרת הרובוטיקה של בית הספר זכתה במקום ראשון בשתי קטגוריות בתחרות ROBOCUP2017 ותשתתף בתחרות עולמית ביפן! כל הכבוד לנבחרת! עדכונים נוספים בהמשך ...
לצפייה בתוכן
רובוטיקה: החודש סיימו התלמידים לבנות את הרובוטים הרוקדים ועוברים לעבודה על החיישנים השונים והתכנות. בחודש מרץ ייצגו התלמידים את בית ספר רון ורדי באליפות הארץ ברובוטיקה אשר תתקיים באוניברסיטת בר אילן. זו השנה הראשונה בה ...
לצפייה בתוכן
יזמים צעירים:  בחודש זה הציגו התלמידים את חברת 'היי קלאודס' שהקימו במסגרת קורס יזמים צעירים, את האבטיפוס הראשוני בכנס שנערך במכללת פרס ברחובות. התלמידים הציגו את התכנית העסקית למוצר והרשימו את השופטים עם הרעיון החדשני ...
לצפייה בתוכן
ביום שיא לסיום הסמסטר קיימנו "פעילות ללא מורים" - התלמידים עוברים בעצמם בין התחנות, לומדים ועומדים במשימות תוך שיתוף פעולה:  למידה עצמית - עצמאות בלמידה. ...
לצפייה בתוכן
יזמים צעירים - גילוי דעת החודש בחרנו את המוצר אותו אנו הולכים לייצר ולשווק - מתוך כ- 200 רעיונות יצירתיים אשר עלו בסיעור המוחות המתמשך של החברה. הפקנו את האבטיפוס הרשמי הראשון של חברת 'היי ...
לצפייה בתוכן

ד"ר אמנון רביב, הדוקטור הראשון בעולם בליצנות רפואית, מלמד בתוכנית "גילוי דעת" קורס מחקרי העוסק בהומור.

ד"ר אמנון רביב, הדוקטור הראשון בעולם בליצנות רפואית, מלמד בתכנית "גילוי דעת" קורס מחקרי העוסק בהומור.

בנוסף לחקר האקדמי אותו מבצעים התלמידים, הקורס מאפשר התנסות מעשית בבית חולים, תוך מעורבות של בית הספר למחוננים בקהילה.

 

צפו בכתבה מהערוץ הראשון על עבודתו ומחקרו של ד"ר אמנון רביב: