לימודי בוקר למחוננים ולמצטיינים 2017-10-22T01:33:03+00:00

לימודי הבוקר במרכז רון ורדי למחוננים ומצטיינים

תוכנית לימודי הבוקר לתלמידים מחוננים ומצטיינים נמשכת כ 7 שנים. הלימודים סובבים סביב שלושה צירים מרכזיים :

חשיפה והעמקה של מגוון רחב של תחומי לימוד, ממדעים מדויקים ועד אמנות, מתוך תפיסה כי טיפוח ידיעות ומיומנויות במגוון תחומים, גם אלו שאינם בהכרח נמנים תחת חזקות התלמידים, תאפשר לתלמידים להביא לידי ביטוי באופן רב ובין תחומי את שלל הכישורים והידיעות שרכשו במהלך לימודיהם.

טיפוח מיומנויות למידה גבוהות בהתאמה ליכולות הקוגניטיביות והאינטלקטואליות הגבוהות מהממוצע של תלמידנו. לאורך השנים אנו מטפחים מיומנויות כגון, עבודה בקבוצות, מחקר עצמאי, ניהול פרויקט, תהליכים מטא-קוגניטיביים ועמידה מול קהל.

טיפוח מיומנויות רגשיות ומתן מענה לצרכים רגשיים. בתוכנית הלימודים משולבים פסיכולוגים אשר מהווים צוות של "מעטפת חברתית רגשית". צוות זה מלמד כישורים חברתיים ורגשיים, עורך שיחות אישיות וקבוצתיות עם תלמידים ומבצע התערבויות שונות מול הורים ומול מוסדות מקבילים. כל זאת מתוך תפיסת עולם שיש לתת מענה לצרכיו הרגשיים של התלמיד על מנת לאפשר לתלמיד איזון ההכרחי לצמיחתו המיטבית.

דמות הבוקר שלנו היא דמות של תלמיד בעל ידיעות וכישורים מגוונים, המסוגל לעבוד היטב בקבוצה ולשתף פעולה עם חבריו, ללמוד עצמאית ולתפקד כלומד אקטיבי שאינו מסתפק אך בצריכה ידע קיים אלא ביצירת ידע חדש, תלמיד מנוסה בעמידה מול קהל ובשיתוף אחרים בתחומי עיסוקו. בנוסף אנו מצפים מהתלמיד לגלות רגישות חברתית ומוסרית ולתרום מיכולותיו הגבוהות למען הקהילה.

בתחילת החטיבה הראשונה של לימודיהם (שכבות ג' ו-ד') התלמידים יחשפו לתחום רחב של תחומי דעת ולמספר רב של אופני חשיבה ושיטות חקר שבית הספר מציע וכן את מורכבותו ואת השפע שבו.

בשנה השנייה של החטיבה הראשונה התלמידים יעמיקו לתוך תחומי הדעת שנחשפו אליהם בשנה הראשונה ויחשפו בפני תחומי דעת נוספים.

בתחילת החטיבה השנייה של לימודיהם (שכבות ה' ו-ו') התלמידים יעשו צעדים ראשונים בבחירה חופשית, בהפקת פרוייקטים, בעבודה קבוצתית ובהקניית הרגלי למידה.

בשנה השנייה של החטיבה השנייה של לימודיהם, התלמידים יעשו צעדים נוספים ומשמעותיים יותר בבחירה חופשית, בהפקת פרוייקטים, בעבודה קבוצתית ובהקניית הרגלי למידה.

תוכנית גילוי דעת נוצרה כדי לחבר, למצות ולהעצים את מכלול הערכים, תחומי הדעת ומיומנויות הלמידה שקיבלו תלמידי רון ורדי עד כה ואנחנו מוכנים ללוות אותם בדרכם אל פרויקט הסיום שלהם.