צוות המורים

מדעים

ערן אסקרי

אני מלמד קורס מדעי טכנולוגי בתכנית "גילוי דעת" (ז' – ט'), שנקרא "איך בונים את זה?" אני מרכז את כל נושא הדגמים המדעיים ברון ורדי ואת תכנית המחויבות החברתית בדגמים המדעיים

ב- 9 השנים האחרונות אני בונה ומעביר קורסים מדעיים לתלמידים מחוננים ומצטיינים, בבי"ס רון ורדי ו"בתכנית אמירים" בבי"ס ברחובות. אני מנחה תלמידים בביצוע פרויקטים מדעיים ועוסק גם בהנחיית מורים. ב- 5 השנים האחרונות אני מתאמן בטאי צ'י ומאמן בעצמי. יש לי תואר ראשון בביולוגיה ותואר שני בהוראה המדעים מהאוניברסיטה העברית ויש לי גם תעודת הוראה ורישיון הוראה. אני סגן מנהל בי"ס יסודי ברחובות.

דקל נוי

תקציר הקורס  "קליעה למטרה:

הקורס מפתח מיומנויות של תכנון לטווח קצר וטווח ארוך, מיומנויות של כתיבת תכנית פעולה וחלוקה לשלבים, פתרון בעיות והתמודדות עם קשיים בלתי צפויים (שלא תואמים לתוכנית), מיומנויות ניהול צוות (אסטרטגיה קבוצתית) ועבודה כחלק מצוות, ומיומנויות ניתוח התוצאה והסקת מסקנות, לצורך שיפור התוצאה בניסיון הבא.

כיום אני בעל ותק של כ- 20 שנה בתחום החינוך, בעל תואר בחינוך עם התמחות בחינוך דמוקרטי ותעודת הוראה, בוגר קורס גישור 28 שעות של מכון גבים, בוגר קורס מדריכי שחמט (בהצטיינות) מטעם האיגוד הישראלי לשחמט, בוגר קורס להוראה מתקדמת מטעם "מכון הגאון" בשיטת זילבר לפיתוח שיטות הוראה מתקדמות.

הניסיון שלי כולל הוראת תלמידים מחוננים ומצטיינים במרכזי מחוננים כדוגמת מרכז רון ורדי בראשון לציון, וכעשר שנים מדריך משחקי חשיבה בבתי ספר יסודיים דרך חברת אשכולות חשיבה המתמחה בפיתוח חשיבה באמצעות משחקים, בשיתוף עם תכנית קרב למעורבות בחינוך.  כמו כן עבדתי רבות עם תלמידים בסכנת נשירה מבית הספר בחטיבה הצעירה ובתיכון.

כמורה למשחקי חשיבה השתתפתי בטורנירים של משחקי חשיבה והובלתי את תלמידי לזכייה במדליית ארד באליפות הארץ (תחרות הכוללת מאות נבחרות מרחבי הארץ).

יעל חסין

מורה למדעים במרכז רון ורדי בשכבות ג', ה' ו-ו'. בכתות ג' אני מלמדת את הקורס השנתי "חלונות למדע", בכתות ה' אני מלמדת "אבולוציה" ו"גנטיקה" ובכיתות ו' את הקורס "מדע בצלחת".
אני אמא לשני בנים, גרה מילדותי במושב רמות מאיר. מלמדת מדעים במרכזי מחוננים שונים. בעלת תואר ראשון במדעי הצמח – במגמות גנטיקה והשבחה, וגידולי שדה וירקות בעלת תואר שני בביולוגיה מולקולרית. בנוסף עסקתי בהדרכת נוער, הדרכת טיולים ובעריכת לשון.

נאוה עוגן

מלמדת קורס "לוגיבריין" בשכבות ג', ד' ו-ו'. מלווה כיתה בשכבה ד'.
* הגעתי לתחום החינוך מהתחום הטכני והניהולי. במסגרת שירותי הצבאי וצבא הקבע שלאחריו, עבדתי כחשמלאית על מטוסי קרב.
* בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ותואר שני בהוראת תלמידים מחוננים ומצטיינים.
* בשידה ליד מיטתי מונחים מחברת ועט לכתיבת רעיונות יצירתיים שעולים קצת לפני השינה.
* שומרת על כושר בחדר הכושר, פריקית של פילאטיס וזומבה
* אוהבת את העיר אולם, מעדיפה את המושב.

אלירן טל

הקורס מהווה מיזוג ייחודי בין מדעים מדוייקים לאומנות ותרבות.

החלק הראשון אותו מעביר (לרוב ) אלירן נוגע בתחומים מפיזיקה ומתמטיקה, ולעיתים קצת מעבר. הנושאים הנלמדים בין השאר : זמן, אור, קול, פרקטלים, כאוס וסדר.

החלק השני מועבר ע"י שלומית, בו התלמידים נוגעים באחד או יותר מהתחומים הנ"ל תוך שילוב יצירה (ציור, שרטוט, צילום, וידאו ) וכן שימת דגש על הקשבה פנימית והתייחסות לרגש.

ורד גרץ

מלמדת כיתות ג- רובוטיקה וכיתות ה- קורס פיזיקה.

תקציר כיתה ה- ליהנות מפיזיקה:
הקורס יפתח בפנינו בצורה מהנה וחווייתית אשנב לעולם הפיזיקה. במהלכו נענה על שאלות כמו: כיצד אנחנו לא נופלים ברכבת הרים בסיבוב של 360 מעלות? כיצד הרימו את האבנים הגדולות של הפירמידות? כיצד צוללת צפה וצוללת במעמקי הים? ועוד הרבה שאלות שיחשפו עקרונות וחוקים יסודיים בעולם הפיזיקה.

תקציר כיתה ג- רובוטיקה:
מהו רובוט? את עולמנו משרתים רובוטים כמעט בכל נישה: בתעשייה, ברפואה ועוד. בקורס יחשפו התלמידים לצורך ברובוטים, יקבלו כלים בסיסים לבניית רובוטים, מבוא לידע הנדרש לבניית רובוט, ויתנסו בבניית רובוטים בסיסיים.

גלעד פטרנקר

מורה למדעים, מלמד קורס "הכדור הכחול" במסגרת תכנית "גילוי דעת", מלמד לגרוס מינרלים בשיניים, לנסח תיאוריות על יצירת מערכות שמש, לקרוא סלעים, ובעזרת כל אלו ועוד- לנסות להבין קצת יותר על מה שקורה מסביבנו בכדור הארץ.
בעל תואר שני בגיאולוגיה מהאוניברסיטה העברית בירושלים, מדריך ומורה למדעי החלל ומדעי כדור הארץ במשך כ-10 שנים. גר בירושלים, מלמד במרכזים ובתי ספר שונים באזור המרכז.

אבנר תשבי

מלמד בשלוחת רון לוד קורס בחידות ומשחקים מתמטיים לג', קורס במתמטיקה ומוזיקה לה'-ו', קורס ברובוטיקה לד'.

מלמד במרכז רון ורדי בראשון לציון קורס ברובוטיקה וחלל.

ירושלמי יליד 1983, מגיל צעיר חובב מדעים ומנגן בפסנתר. למד מתמטיקה ומוזיקולוגיה באונ' העברית. מלמד מזה 3 שנים במרכזי מחוננים ומצטיינים במרכז הארץ.

דקלה דובין

אני מלמדת תלמידי מצויינות בשכבה ד' את הקורס "ביומימקרי – מיזמים מהטבע" .

ביומימיקרי הוא מקצוע רב תחומי המקדם חיקוי ולמידה מהטבע לפתרון בעיות בדרכים מקיימות (שומרות על הסביבה). במהלך הקורס התלמידים לומדים על בעלי חיים וצמחים שונים שהוו השראה לפיתוח מוצרים טכנולוגים. למעשה התלמידים רוכשים נקודת מבט חדשה על עולם הטבע.

אני נשואה ואמא לשני ילדים מקסימים.

אני מאד אוהבת בעלי חיים וכילדה גדלתי עם כלבים וחתולים בבית. גם כיום יש לי 2 כלבים ואוגר.

בעבורי היה זה טבעי ללמוד ביולוגיה ואני בעלת תואר שלישי עם התמחות בביולוגיה של התא וגנטיקה.

כיום אני עוסקת באהבה השנייה שלי – הוראה.

אני מאמינה כי ההוראה הטובה ביותר היא דרך התנסות מעשית של התלמיד ותפקידנו כמורים הוא לתת להם את הכלים לכך ,להורות להם את הדרך ולהקנות להם ערכים.

עידו שמיר

אני מרכז את תוכנית המצטיינים בבית הספר לשכבות ד'-ה'.

אני מלמד את קורסי המדעים, הביוטכנולוגים צעירים וקסם הכימיה בשכבות ג', ד', ה'.

בתוכנית גילוי דעת אני מלמד את קורס הביו-רפואה וקורס העוסק בדפוס על כל היבטיו השונים, תוך שימת דגש לדפוס דיגיטלי מתקדם ויישומי.

בקורסים שאני מלמד אנחנו לומדים עקרונות ביולוגיים-פיזיקליים תוך כדי הקשר לשימוש יומיומי וגם עושים פיצוצים, יוצרים עשן ללא אש ולומדים על סוד "הבקבוק הכחול" ומבצעים ניסויים במעבדה.

אוהב את החיים וממצה אותם. חובב בעלי חיים וסביבה.

החל מגיל צעיר מאוד התחלתי לעסוק בהדרכה במסגרת החינוך הבלתי פורמלי.

נכנסתי ל"היכל הידע האוניברסיטאי" ויצאתי משם אחרי למעלה מעשור עם תעודת ד"ר ובנוסף תואר שני במנע"ס. בו בזמן, עבדתי בהוראה בקורסים אקדמאיים, חקרתי וכתבתי מספר רב של פרסומים.

לאחר תקופות עבודה, הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי, החלטתי מתוך רצון, להפוך למורה מוסמך ולימדתי בתיכון והגשתי לבגרות.

אוהב את הקשר הבלתי אמצעי עם התלמידים, נהנה וחש סיפוק רב לראות אותם מתפתחים ומפתחים לעצמם חשיבה מדעית, ביקורתית ומעצבים את אישיותם.

צביה

מתחזקת את הדגמים המדעיים.

עוזרת לתלמידים בקורס "איך בונים את זה", ובקורסים אחרים בצרכים טכניים.

גמלאית, הנדסאית מכשור ובקרה. עסקתי בתכנון וייצור מערכות פיקוד ובקרה.

מתנדבת במרכז רון ורדי.

אוהבת לאפות וקונדיטוריה בכלל.

רוח

תום גל

רכז שכבה ד' ומורה למדעים, לקוסמות ולמחשבה ביקורתית בשכבות ג', ד', ו' וגילוי דעת.
נולדתי בשנת 1974 בירושלים, וגדלתי בה. כיום אני תושב גבעתיים, נשוי לעידית ואב לאיתמר. אני בוגר התוכנית הבין-תחומית לתלמידים מצטיינים על שם עדי-לאוטמן, של אוניברסיטת תל-אביב. עוסק בחינוך ובהוראת מחוננים כבר יותר מעשר שנים. צייר ופילוסוף.
אני מלמד בבית-הספר למחוננים ע"ש רון ורדי מאז 1997. אני רכז של כיתות ד' מחוננים, ומלמד גם בשכבה ג', ו' ובגילוי דעת. בין הקורסים שאני מלמד: מדעים, מתמטיקה, קוסמות ואשליות קוגניטיביות.
השקפת העולם החינוכית שלי על רגל אחת: כילד לא אהבתי ללכת לבית-הספר, יחד עם זאת, מאז שאני זוכר את עצמי אהבתי ללמוד וליצור. אני מאמין שלמידה היא דחף טבעי שנמצא כמעט בכל אורגניזם חי, ושהתפקיד של מורים אינו להשתלט על הדחף הזה ולמשמע אותו, אלא בעיקר לאפשר מימוש חופשי ועצמאי שלו. בחזון שלי בית-ספר הוא בעיקר מקום לקהילה לומדת, ומקום שמשרה חדוות למידה וביטחון.

עמיר קליגר

מלמד קורס כתיבה יוצרת בפרוזה, מנחה קבוצת בנים סביב השאלה "מהי המשמעות של להיות בן?"

נולד בישראל ב1979. במאי, כותב ומעצב לתיאטרון ולקולנוע, כותב טקסטים אוצרותיים לתערוכות אומנות וליצירות מחול, מורה לכתיבה יוצרת.
החל משנת 2014 חבר הועדה האומנותית, דרמטורג הבית ובמאי בתיאטרון חיפה.
זכה פעמיים במענק כתיבה לתסריט באורך מלא מטעם קרן הקולנוע הישראלי.
תסריט שכתב זכה בחממת התסריטים הבינלאומית ירושלים 2013.
ביו עבודותיו לתיאטרון: "4.48 פסיכוזה" (בימוי. תיאטרון חיפה) "נוף ילדות" (בימוי ועיצוב. סטודיו ניסן נתיב תל אביב), "וויצק" (בימוי ועיצוב. תיאטרון המעבדה בירושלים, זוכה מענק הצטיינות לבמאי צעיר מטעם קרן אמריקה ישראל, נבחר לאחד משבעת האמנים המבטיחים לשנת 2004 מטעם מוסף התרבות של ידיעות אחרונות), "שיחות לילה" (כתיבה, בימוי ועיצוב. תיאטרון תמונע), "התבוננות" (כתיבה ובימוי. פסטיבל עכו לתיאטרון 98, ההצגה זכתה בציון לשבח ובפרס עיצוב התאורה), "פסיעות" ו"אותה הפעם" (בימוי ועיצוב. פסטיבל עכו לתיאטרון 97 ותיאטרון צוותא), "הילד חולם" מאת חנוך לוין (בימוי ועיצוב. מגמת התיאטרון של תיכון עירוני א' לאומנויות ת"א, ההצגה הוזמנה להופיע בתיאטרון תמונע ובאנסמבל תיאטרון הרצלייה).
בשנת 2002 הוזמן על ידי הבמאי האמריקאי רוברט ווילסון ללוות את תהליך החזרות על יצירתו החדשה לתיאטרון הלאומי בפראג, והיה אחד מבין שלושים אמנים הנבחרים להשתתף בתוכנית היוצרים הבינלאומית במרכז
Watermill Center ניו יורק.
טקסטים שכתב ליוו את תערוכות הצילום והעבודות המחול "ארכיון" ביריד צבע טרי 5, "
yesterday's sun" בגלריה שלוש, "לוחמים בשתיקה"Holland dance festival , "שש שנים מאוחר יותר" פסטיבל ישראל, "keepers of the light" בגלריה דביר, "סינדרום ירושלים" בגלריה סדנאות האמנים.
לימד כתיבה יוצרת במגוון מוסדות, בהם מכון ויצמן למדע, מנוע חיפוש, תוכנית למרחב למצוינות וקידום חברתי, בתי הספר לתלמידים מחוננים של משרד החינוך.
שירים פרי עטו התפרסמו בכתב העת "עיתון 77".

זיוה ויילר

מלמדת בלשנות בשכבה ה' וקורס "בלשן-פטנז", המשלב בין מדע בדיוני ובלשנות, במסגרת "גילוי דעת".
אני מלמדת תלמידים מחוננים כי הכיוונים שאליהם הם ייקחו כל נושא תמיד מפתיעים ומאתגרים אותי. אני עובדת עם בלשנות ופנטזיה כי אני מתעניינת בבני אדם ואילו שני התחומים שדרכם נוח לי לחפש את האדם. אני אמא לשלוש בנות וסבתא לשני נכדים.

מיכל קסלר

נשואה+ 3 בנות, אוהבת טיולים אתגריים, קריאה ושירת מקהלה.
מורה בתחומי הגיאוגרפיה והקיימות, היסטוריה ואזרחות, הדרכתי  מורים בעיצוב סביבת למידה חדשנית וטכנולוגית וכיום מדריכה בפיתוח תכניות לימודים ייחודיות במשרד החינוך.
בעלת  B.A  בגיאוגרפיה ולימודי ארץ ישראל מאוניברסיטת חיפה,M.A בתכנון לימודים מאוניברסיטת תל אביב  וכן תעודת הוראה.
התמחיתי בהוראת תלמידים מחוננים ומצטיינים מטעם משרד החינוך.

מלמדת השנה, בשיתוף עם טל סיקסיק את הקורס "שמשוב ושוב…"

אליענה אלמוג

מורה ומדריכה במרכז רון ורדי מאז שנת 2000. מלמדת מדעים, בעיקר ביולוגיה ונגזרותיה, כמו כן מלמדת כתיבה יוצרת, ומלווה כמעטפת חברתית רגשית את שכבות ג' וגילוי דעת. מתמחה בעבודה עם ילדות ונערות מחוננות, מפיקה מדי שנה את תחרות הכתיבה העירונית "במה ראשונה".
בעלת תואר ראשון במדעי בעלי חיים ותואר שני באפידמיולוגיה גנטית. כמו כן בעלת תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית קלינית. מטפלת בנשים ונערות בקליניקה פרטית ובמכון פסיכותרפיה המיועד לנשים. מנחה קבוצות הכנה לעולם העבודה ושיקום תעסוקתי לנשים חד הוריות מובטלות ולנשים נפגעות אלימות, כמו כן מנחה קבוצות דיאלוג לישראלים ופלסטינים. עוסקת בכתיבה ובהוראת כתיבה. ספרה "מבט חטוף של הנצחי" יצא בשנת 2014 וזכה בשני פרסים מטעם משרד התרבות. עובדת מזה כ 15 שנה עם ילדים מחוננים ומצטיינים בהוראה ופיתוח תכניות לימוד בתחומים מדעיים כמו גם בתחומי מדעי הרוח והחברה.

טלי לקס-צור

מלמדת בגילוי דעת את הקורס "את, אני והיא" ביחד עם ליזה.

במהלך הקורס אנחנו יוצאות עם התלמידים והתלמידות למסע של התבוננות בדימוי נערות באמצעי התקשורת השונים,

בהשפעה שלהם עלינו, בתהליך ההתבגרות האישי של כל אחת מאיתנו ובדיאלוג הנוצר בינינו לבין החברה הסובבת אותנו.

1. כבוגרת כיתת מחוננים, אני מכירה גם את הצד השני של המתרס
2 לפני שהגעתי לתחום החינוך הייתי פרסומאית
3 התזה שלי עסקה, בין השאר, במיקומה של הטלוויזיה בדינמיקה המשפחתית
4 לתקופה קצרה יצרתי תשבצי שחור ופתור עבור מגזינים שונים ברחבי העולם
5 בגיל 30 למדתי לנגן על נבל

רן קידר

מלמד במרכז מ2008. כיום אני מרכז את שכבות ה' ו-ו', מלמד אמנות בכיתות ג', ד' ו-ו' ומלמד פילוסופיה של המוסר בכיתות ה'. בין השאר, אפיינתי, הקמתי ואני עורך את האתר של מרכז רון ורדי.

נולדתי בלונדון, גדלתי ברחובות, בדאלאס, בלונג איילנד והמשכתי לגדול בת"א ובירושלים ובברלין ואז שוב בת"א. משתדל להיות ריאליסט אבל האידיאליסט שבי עוד לא לגמרי וויתר. לציור נחשפתי בשלהי שירותי הצבאי, ומאז הוא חלק יומיומי מחיי. תולעת ספרים בעברי, אוהד כדורגל מושבע בהווה. משתדל לשמוע לפחות שני אלבומי מוזיקה חדשים בשבוע ומזה שנתיים אני גנן חובב.
למרות שלא חשבתי שאעסוק בזה לעולם, התחלתי ללמד לפני כ-9 שנים ואני נהנה מהעבודה/משימה המאתגרת הזאת ומוצא שהיא אחד העיסוקים המפתחים ביותר שאדם יכול לעשות.

ניר קפלן

מורה מלווה ומלמד פילוסופיה בכיתות ו'. בקורס הפילוסופיה, "מחשבות על מחשבות", אנחנו עוסקים בשאלות מרכזיות שהעסיקו את הפילוסופים החל מיוון העתיקה ועד ימינו. בפירוט, אנחנו דנים בשאלות רפלקטיביות, כגון, מהי האמת, מתי נגיד שאדם הוא חופשי והאם אנחנו יכולים להיות בטוחים במה שאנחנו יודעים על העולם (ספוילר: לא).

יליד 91', גדלתי במושב ניר צבי וכיום גר בתל אביב. סיימתי תיכון במגמת כימיה ומחשבים ולמדתי במרכז רון בכיתות ג'-ט'. כיום, סטודנט לתואר ראשון בתוכנית מצטיינים פכ"מ – פילוסופיה, כלכלה, מדע המדינה ומשפטים באוניברסיטת תל אביב. אוהב לעסוק בספורט, לשחק משחקי קופסה ולשחק משחקים שאינם בקופסה. מתעניין במתמטיקה, במדעי המחשב וכמובן בפילוסופיה.

אסנת ישפה

מעבירה קורס העשרה "בעקבות ספרים"  לילדי ד', כאשר ספרים מהווים את השלד לקורס.

במהלכו נחשפים הילדים למגוון ספרים, סופרים וזיאנרים, מושגים שונים, העשרה כללית ושפתית.

כמו כן, הילדים מתנסים ומתמודדים עם תרגילי התבטאות בכתב ובעל פה ובאיורים.

בוגרת לימודי אמנות בארה"ב, למדתי גישור ועבדתי במשך שנים בטיפול בעזרת בעלי חיים.

שימשתי גם כספרנית בבית ספר יסודי בו הצלחתי להפוך את הספריה למוקד עליה לרגל עבור הילדים.

אני מלמדת ילדים מחוננים ומצטיינים כ-15 שנים, את הקורס אותו פיתחתי, המשלב את תחומי היידע שלי –

ספרים, כתיבה ושפה, איור ואמנות. אני סופרת ומאיירת לילדים, ארבעה מספריי יצאו לאור.

דורון לוי

מעביר קורס בפיתוח חשיבה דרך משחקי מילים ואותיות, שעשועי דמיון, תשבצים וחידות.

מל"ח- מדריך לפיתוח חשיבה. אובססיבי בכל הנוגע לשמירה על כושר מחשבתי וגופני. אוהב לצפות בדרמות קולנועיות וגם לעשות דרמות. מחפה על כך במדיטציה, בישול ואפיה.

ניר שני

בבית ספר רון ורדי אנחה השנה בימי שלישי את כיתות ו' בסדנאות מנהיגות.

אני עוסק כבר הרבה שנים בפיתוח, ריכוז והרבה מאוד בהנחיית סדנאות לפיתוח מנהיגות, גם בעולם המבוגרים (מנהלים, מפקדים, סטודנטים) וגם בעולם הילדים והנוער (ליד-מנהיגות צעירה, בניתי את התוכנית השש-שנתית לפיתוח מנהיגות בכפר הירוק, הנחייה במרכזי מחוננים וכיתות מחוננים ועוד).

ד"ר אמנון רביב

קורס הומור ומחקר- על המנגנון המופלא של ההומור
קורס מוזיקה- ביחד עם ד"ר עופר קרן יצירת מוזיקה בהרכב מוזיקלי.
ליצן רפואי, שחקן, מוזיקאי ומורה. כתבתי את הדוקטורט הראשון בעולם בליצנות רפואית וספר על ליצנות רפואית שיצא לאור בהוצאת סיגל ואוניברסיטת שיקגו.
שותף לכתיבה ונגינה באלבומי מוזיקה. מלמד (מלבד בורדי) במכללת תל חי ואוניברסיטת בן גוריון.

אמנות

עדי ריטר

ברון ורדי אני מרכזת את תוכנית המצטיינים בתקווה שהמקום יהיה להם כבית בו חלומות הופכים למציאות, מלא בסביבה תומכת וידע חדש ומרתק.

שמי עדי ריטר אני אמנית, מעצבת יודאיקה, כובענית בעברי, בוגרת האקדמיה לאומנות ועיצוב "בצלאל", אבל בעיקר מורה!  אני מלמדת כבר 6 שנים אומנות תלמידים מחוננים וכל בוקר זה כמו היום הראשון. אני מאמינה שהאומנות הגדולה ביותר היא החינוך, חינוך לאהבת האדם וחדוות היצירה.

לירן טוכמן

לירן טוכמן
מלמדת בגילוי דעת קורס באדריכלות בשיתוף עם מעבדות "פאבלאב" לייצור דיגיטלי

מורן-לקס כרמי

מורה ובמאית תיאטרון ורכזת שכבת ג' מחוננים, מלמדת כיתות ג' ד' וגילוי דעת.
בעלת B.A בחוג לאמנות התיאטרון באוניברסיטת ת"א, תעודת הוראה למקצוע התיאטרון באוניברסיטת ת"א וכיום לומדת לתואר שני בחינוך. מייסדת תיאטרון בשות"ף ובמאית קבוצות תיאטרון לילדים ונוער.

דויד סוויט

אעביר קורסים באדריכלות מעשית.

במשך לימודי בבצלאל נחשפתי לכלי הנפלא של ביטוי בתלת-מימד :דגמים.

בבית הספר אלמד תלמידים לבנות דגמים עלמנת לבטא את הרעיונות התלת-מימדיים שלהם.

תלוי בשכבה אך בכללי התכנים הם:לונה פארק,טירה קסומה,גורד-שחקים,גשר מתרומם,טחנת רוח,סירת פיראטים ועוד.

המטרה הבסיסית חוץ מהנאה בביטוי בחמרים שונים  ופיתוח יצירתיות אני מנסה לפתח את המיומנויות בהמוטוריות העדינות של הילדים.

אדריכל בוגר בצלאל

עבדתי מספר שנים במשרדי אדריכלים

כשבעצם ליבי משך אותי לעבוד עם ילדים.

וכך החיים הובילו אותי במשך

ה-20 שנה האחרונות ועד עתה אני עובד במסגרות שונות של מרכזי מחוננים ומחוננות(גם מצטיינים ומצטיינות)

אלכס טיסדייל

מורה לאמנות, מלמדת קורס "יוצרים עולם" בשכבה ה' ווקורסי אמנות פלסטית ובובנאות בתכנית "גילוי דעת". מלמדת במרכז מעל 10 שנים שבמהלכן יצא לי ללמד את כל שכבות הגילאים, לרכז ולבנות תוכניות לקורסים ופעילויות שונות.
נולדתי בירושלים. בהמשך ללימודים בבצלאל ובבית הספר לתיאטרון חזותי הבנתי ש"הכול אפשרי והרשות נתונה" ונסעתי לכמה שנים לטייל וללמוד בעולם. בין השאר למדתי גילוף מסורתי ביפן, פיסול באבן ויוגה בהודו , בישול בסרי לנקה, וליבוד בסקוטלנד. כיום בעיקר מציירת צורפת ומלמדת. חסידת DIY שיפוץ ומחזור, אוהבת לפענח להמציא ולשכלל רעיונות חומרים וטכניקות שונות, מקבלת השראה מקולנוע, מוזיקה, ספרים ותלמידים. עובדת מזה כ 11 שנה עם ילדים מחוננים ומצטיינים בהוראה ופיתוח תכניות לימוד בתחומי האמנות. מגדלת עם בן זוגי את נעמי בת השש, שבעה חתולים וגינה.

טל עמליה סיקסיק

מלמדת כיתות ד' עיצוב בסיסי בקורס "איך עיצוב נולד?"  נבחר רעיון המפציע במוחנו הקודח ויחד נתכנ ונעצב עד למוצר המוגמר.
אדריכלית ומעצבת תפאורות, בוגרת המחלקה לארכיטקטורה באקדמיה לאומנות ועיצוב בצלאל בירושלים. בוגרת קורסים בעיצוב פנים מאוניברסיטת ANAHUAC במקסיקו סיטי, צילום ואנימציה ממוחשבת. אוהבת לתכנן ולבנות, לפרק דברים ולראות כיצד עובדים, משפצת רהיטים בשעות הפנאי ובכלל חובבת עבודת כפיים ושימשובים. בעלת נסיון רב בהדרכת ילדים ונוער בקורסי אדריכלות ועיצוב במסגרות למחוננים ומצטיינים.

יערה בן יצחק

אני יועצת חינוכית בשכבות ד' מחוננים ו ג' מצטיינים.

אני מאמינה " שילד שטוב לו לומד  טוב " ולכן אנחנו נותנים במרכז רון ורדי דגש על היבטים רגשיים וחברתיים בנוסף למענה הלימודי העשיר והמגוון. המערך הייעוצי במרכז מכוון לחוויית למידה מיטבית ומסייע לתלמידים ולצוות ההוראה באופן פרטני, קבוצתי ומערכתי.  יחד עם הרכזים אנחנו זמינות גם להורים בכל קושי תהייה או בקשה שעולה.

בעבר הייתי יועצת חינוכית בבית ספר יסודי ויועצת של כל מערך הגנים בראשון לציון.

אני עובדת כבר שנים רבות במערך ההדרכה של ש"פי (שירות פסיכולוגי ייעוצי) במחוז בהדרכת  יועצות,  מדריכות ,מנהלים וצוותי חינוך.

במקצועי אני גם פסיכותרפיסטית ומטפלת משפחתית.

אני אוהבת לצייר, לקרוא, ללמוד דברים חדשים ולהתפתח, לטייל בעולם ולהכיר אנשים  ותרבויות שונות.

ליזו בנג'ו

יועצת חינוכית בשכבות ג' מחוננים, ד'+ה' מצטיינים , שכבה ו' ו"גילוי דעת".

נפגשת עם תלמידים, אנשי צוות והורים.

בעלת תואר ראשון בספרות ותואר ראשון ושני בייעוץ חינוכי, מאבחנת דידקטית, מדריכה יועצות חינוכיות בתחומים שונים למעלה מעשור.

מלווה זה שנים ילדים, ילדות, בנות ובני נוער והורים במרחבי חיים שונים.

מטפחת באהבה משפחה,

מטיילת, קוראת, צופה,

מאתגרת עצמי בלמידה חדשה,

ומשתדלת להנות מהדרך  🙂

טכנולוגיה

מיטל דומב

מורה לרובוטיקה שכבות ד',ה' ו-"גילוי דעת"
אני מלמדת מזה 6 במרכז רון ורדי. התחלתי את דרכי בתחום הרובוטיקה עוד כתלמידה וכיום אני מנחה קבוצות רובוטיקה בתחרויות ארציות ובינלאומיות. בזמני הפנוי אני חובבת מוזיקה, מנגנת על גיטרה ושוחה.

גלעד שמיר

מורה לפיתוח תוכנה, אפליקציות ומשחקי מחשב בשכבה ו'. מפתח שיטת לימוד המאפשרת לכל תלמיד להתקדם בקצב שלו בתוך למידה קבוצתית. מחבר ספרי לימוד אלקטרוניים.
מאמין שבכל יום ביכולתינו ללמוד משהו חדש שייקח אותנו עוד צעד קדימה. אוהב תוכנה והוראה. משפט אהוב שנתקלתי בו לאחרונה: להיות גיבור על מודרני זה להיות תוכניתן כי יש לך הכח לעשות הכל.
תואר שני במנהל עסקים וראשון במדעי המחשב. איש תוכנה בתעשיית ההיטק וחובב ספורט.

עידו גולן

מלמד ילדים מחוננים פיתוח חשיבה יצירתית מזה 14 שנה.

בוגר המחלקה לעיצוב תעשייתי במרכז לחינוך טכנולוגי בחולון.

תואר ראשון בחינוך מאוניברסיטת ת"א.
התמחות בהוראת מחוננים באוניברסיטת ת״א.
מעצב מזה 24 שנה.

בעיקר מוצרים לתעשייה, בעיקר להזרקת פלסטיק.

מצייר…

פלאשיסט בעברי…
מוזיקאי חובב, שומר על כושר וחותר בקיאק ימי.

אופיר ינקו

מורה לפיתוח משחקי מחשב בשכבה ד'. מלמד יצירת משחקים בתוכנת גיים מייקר: עקרונות התכנות, פיתוח משחקים חדשים, איתור ותיקון באגים תוך שימת דגש על פיתוח חשיבה מיחשובית ועבודה עצמית.

גר במושב כפר ביל"ו. עצמאי בתחום המסחר האלקטרוני ובהוראת מחשבים לילדים. בעל תואר בהנדסת מחשבים מהטכניון, ואיש הייטק בעברי.

בזמני הפנוי עוסק במוזיקה ובכתיבה, ומשחֵק כדורסל.

טל דרורי

מורה לפיתוח משחקי מחשב בכיתות ג' ו-ד', ולפיתוח ועיצוב אפליקציות בכיתה ה'.

בקורס פיתוח משחקי מחשב לומדים התלמידים ליצור משחקים באווירה חוויתית ומהנה.

בהמשך, בכיתה ה' לומדים התלמידים כיצד לתכנת ולעצב אפליקציית משחק. חשוב לי שהשיעורים יהיו מהנים

ויתנו חופש ליצירתיות שיש בכל תלמיד יחד עם למידה משמעותית של עולם התכנות

בוגרת תואר ראשון בקולנוע במסלול אנימציה.

מאיירת ואנימטורית, בעלת העסק סטודיו טוליפ לאיור ואנימציה

טל ריבן

אחראי על קורס האקסלריטור, המיועד לתלמידי כיתות ח ו-ט' במסגרתו התלמידים מתנסים פעם בשבוע, בעבודה מעשית ופעילה עם חברות סטארטאפ במתחם העבודה PPL'S בראשון לציון

גר בבאר יעקב, נשוי באושר לאתי ואבא של אביב ועידו. עוסק מזה שנים רבות בתחום השיווק הדיגיטלי במספר חברות וסטארטאפים. חי ונושם את עולם היזמות ומנסה לחלוק עם הילדים את הידע, החשיבה וגם את התשוקה לתחום.

נתנאל לוויס

עוזר מורה בFAB LAB

מאז ומתמיד אהבתי מדע וטכנולוגיה ,בשנת 2012 זכיתי בתחרות מדע מטעם Google, ואת לימודי התיכוניים בחרתי ללמוד במגמת פיזיקה ומדעי המחשב. את דרכי עם מרכז רון ורדי התחלתי בהתנדבות הדרכה במסגרת 'מחוייבות אישית' וגם תוך כדי השירות הצבאי.
ב- 5 השנים האחרונות אני מתאמן ברכיבת אופניים, ובקיץ האחרון הדרכתי רכיבת אופני הרים בשליחות במחנה קיץ בארצות הברית.

עוז מלול

אני מלמד את קורסים פיסול קינטי ורובוטיקה בתכנית "גילוי דעת" (ז' – ט')

אני מרכז את כל נושא הדגמים המדעיים ברון ורדי ואת תכנית המחויבות החברתית בדגמים המדעיים

בשנים האחרונות אני בונה ומעביר קורסים מדעיים לתלמידים מחוננים ומצטיינים, בבי"ס רון ורדי ו"בתכנית אמירים" בבי"ס ברחובות. אני מנחה תלמידים בביצוע פרויקטים מדעיים ועוסק גם בהנחיית מורים.

עוז מלול, נולד בשנת 1977, בעל תואר ראשון באמנות מבצלאל, ירושלים (2005) ותואר שני MFA מאוניברסיטת קולומביה, ניו יורק (2008). השתתפתי בתערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות רבות במוזיאונים וגלריות בארץ ובעולם כגון – מוזיאון תל אביב לאמנות, מוזיאון בת ים לאמנות, CCA תל אביב, גלריה דביר, גלריה זומר, בית האמנים תל אביב, המרכז הדיגיטלי חולון, גלריה אורצ'רד, ניו יורק, ועוד

תומר אשכנזי

מלמד בתוכנית של גילוי דעת.

אני מלמד עיצוב ומייקריות דרך חווית הFab lab  במעבדה של רון ורדי .

מקנה את ערכי הקיימות, היצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסה.

מעצב תעשייתי